Postovani, u junu mesecu me ujeo krpelj, ali ja sam to dhvatila tek posle 5 dana.Krpelj je izvadjen, a prepisan mi je dovicin 3 nedelje da pijem, iako nisam inala.nikakve simptomr, rekli su preventivmo.Posle ispijenog antibiotika i 15 dana nakok toga , isla.sam i radila.elisa test koji je pojazao da je igm 0,55, a igg 1,19.Moj lekar opste prakse je rekao da ponovim nalaz i drugi nalaz je bio.igm0,65, a igg 1,45.Rekao mi je da idem kod imfektologa i to ce potrajati dok saznam sta se desava jer svugde su kizve, a ja radim u skoli 8 ne smem da kasnim na casove.Nije mi objasnio sta se deaava, pa sam.jako uznemirena.Moje pitanje je da li sam zarazena borelijom.i koliko sam u opasnosti? Molim Vas za odgovor.Hvala

    Odgovoreno: 18. 09. 2021.
    • Za potvrdu infekcije je neophodno imati specifična IgM antitela( održavaju s pozitivnim nekoliko meseci,a posle ostaku samo IgG),a  vi ih nemate. A dijagnostički zlatni standard je Western blot test koji ,u slučaju infekcije, dokazuje antitela na bar 8-10 različitih antigena bakterije. Mislim da niste inficirani. A testiranje se i ne preporučuje osobama koje nemaju simptome koji ukauju na nekui od stadijuam Lajmske bolesti

Komentari na pitanje: #188399