Doktore, imam 27 godina.. upravo sam saznao da imam koronu,imam temperaturu, glavobolju, boli me grlo... sta mislite da je pametno da radim?

    Odgovoreno: 16. 09. 2021.
    • u coid ambulntama imaju antivirusni lek favipiravir, koji deluje samo ako se započne prvih dana bolesti.Još pomaže simptomatska terapija -paracetamol, dok su drugi lekovi  uglavnom nepotrebni: antibiotici nemaju nikakvo delovanje na virus. U kasnijim fazama bolesti se, kod nekih, uglavnom starijih, može razviti i pneumonia, koja, ako je teška i praćena hipoksijom, u meri da  je potreban kiseonik, zahteva i primenu kortikosteroida, a pomažu i antiinflamatorni lekovi na bazi monoklonskih antitela, što mogu dobiti samo hospitalizovani slučajevi