Doktore, ovo Vam odgovaram na prethodno pitanje sto sam vam poslala, za stafilokoku, Nevena Kovač je u pitanju. Pa imam u po licu nesto sto lici na bubuljice, bas dosta, i na usni, ali izgleda da je i to stafilokoka, tako su mi rekli u kovid ambulanti her me sa temperaturom nigde ne puštaju, nisu mi radili bris koze/bubuljica na početku a sad sam pod antibiotikom, pa ni ne moze, pa se plasim da nije došlo do kostiju, posto me ti zglobovi bas bole, ili neke dalje infekcije tom baterijom.

    Odgovoreno: 14. 09. 2021.
    • brus koženikada ne možebiti strilan, uvek će s nšto naći, neštood bkteriaj koje nomalnokolonizuju kožu, a bubuljice mogu biti posledica infkcija korena dlake, proći će spontano a može se pokušati i lokalna primena retinoida, benzil peroksida i klindamicina-pitajte u nekoj većoj apoteci, koja ima magistralni deo farmakoterapijske pripreme lekova