Postovani, molim za odgovor. Dete od 6 godina odvedeno da primi vakcinu. Sestra kaze da ce da primi Tetraksim a za mesec dana da dodje na MMR. Prima vakcinu i pise da je primio tetraksim. Nakon 5-7 dana dobija tackasti petehijalni osip po ledjima. Kasnije mi se javlja sumlja da je primio pogresno tada mmr jer posle njega par dana ide osip. Sestra koja mu je dala vakcinu negira mogucnost da je doslo do greske. Jako se plasim najvise zbog povreda i eventualnih posekotina ako moje dete nije tada primilo tetanus, a kaze da nece primati tetanus ponovo ako se povredi jer je,navodno,tada primio. Moje pitanje je da li postoji mogucnost da se moje dete zarazi tetanusom u tom slucaju te da li da insistiram da primi tetanus vakcinu ako se povredi? Molim vas za odgovor jako se plasim. Hvala

    Odgovoreno: 20. 08. 2021.

Komentari na pitanje: #187106

    • Napisala sam u pitanju zasto sumnjam. Takodje ambalaza vakcine nije od one koju su mi pokazali da je trebao da primi. Svako pravi greske, ja samo zelim da znam sta dalje i kako postupiti?