Поштовани, молим Вас за савет у вези са ћерком. Више од два месеца има симптоме за које лекари не могу са сигурношћу да утврде одакле потичу. Једини позитиван налаз у дуготрајној дијагностици је на бруцелу, игм је 1.46… игг је 1.10 рађена је метода ЦЛИА.. Тренутно је на терапији довицином, ,већ десет дана и гентамицином , примила је четири ињекције. Под терапијом опет јој се вратила температура., Варира између 37 и 38 . Иначе симптоми обољења су температура која се враћа у таласима, колеба се дан-два око 38 степени, једну ноћ пробије на 40-41 након тога се врати на нормалну. Период без температуре траје 10- 15 дана. Забринути смо због температуре која се враћа док је под терапијом, да ли је то нормална појава? Инфектолог коју смо консултовали није сигурна да је бруцелоза у питању, без обзира на позитиван налаз. Није нам указала ни на неко друго обољење. Значило би нам да чујемо Ваше мишљење. Послала бих Вам на мејл налазе да имате јаснију слику.

    Унапред захвална , Даниела

    Odgovoreno: 18. 08. 2021.

Komentari na pitanje: #187025

    • Хвала Вам на брзом одговору. Можете ли да нам кажете да ли постоји још неки тест на бруцелу који бисмо могли урадити да се потврди или одбаци дијагноза ако ови параметри нису сигурни. Рађене су хемокултуре при скоку температуре , налаз је негативан. Рађена је пунктација коштане сржи, тај налаз још чекамо.