Pozdravljeni.. Mene zanima da li se sepsa ili trovanje krvi moze dobiti zbog povrede na ovaj nacin..djete je palo na zeljeznu sipku i poslije toga nije ranu ni izapralo ni ocistilo..od toga je proslo vec 3 dana i rana je lijepo zarasla,ali ipak zbog mirnoce bih Vas pitala da li se trovanje krvi to jest sepsa moze dobiti na taj nacin i od povrede pa do dobijanja sepse kolko mora vremenski da prodje da se to desi jer prosla su vec tri dana i zasada je sve uredu??? I uopsteno od povreda,posjekotina,rana ukoliko bi doslo nedaj boze do sepse kolika je inkubacija,vremena potrebno?? Hvala Vam i lijep pozdrav !

    Odgovoreno: 16. 08. 2021.
    • Infekcije rane mogu dovesti i do spse,a najbola prvemcija infekcije rane je pranje rane vodom i sapunom. Od infekcije rane do sepse prođe nekoliko dana.U slučaju vašeg deteta nije bilo ni infekcije rane, čim je brzo zarasla,tako da nema nikakvih opasnosti