Poštovani Posle povratka sa mora na levoj podkolenici mi se odjednom javilo intezivno crvenilo, toplo. bolno, zategnuto jasno ograniceno od ostatka kože. Misleći da je možda neki ekcem jer su mi se i tri slične flekice javile na desnoj podkolenici i laktu krenula sam da ga tretiram kortikosteroidom ali mi je od toga bivalo lošije tj. kao da se više crvenelo više peklo i bolelo. Nakon dva dana tretirala sam ga rastvorom permanganata i videla da mi to manje više prija pa sam posumljala na bakteriju tj crveni vetar.. U utorak sam otišla da uradim biohemiju i isto jutro posle vađenja krvi osetila jezu i skok temperature na 38,7. Popila sam brufen ali istovremeno ordinirala i ospamoks 1000 mg. Temperatura je spala u roku 30 min i više se nije vraćala, ali rezultati laboratorije su bili idealni leukociti mirni CRP 0,76. Ja sam nastavila sa antibiotikom crvenilo i dalje stoji mada mi deluje malo bolje kao da je krenulo da se suši i da se pojavljuju plihčići ispunjeni limfom koja je bistra. Juče sam bila i kod dermatovenerolaga koja mi je rekla da misli da to nije crveni vetar , poslala me na dopler krvnih sudova i da uradim ASTO. Dopler vena je uredan, ASTO je u granicama ali mi je sada CRP blago povišen 8,5. Ja ipak mislim da imam crveni vetar bez obzora na ASTO od 20 i moje pitanje vama posle ovog romana je da li upotreba antibiotika 2x 1000 mg 2 dana pre analize ASTO može maskirati pozitivan rezultata Hvala Vam i ako odgovorite i ako ne odgovorite

    Odgovoreno: 12. 08. 2021.

Komentari na pitanje: #186788

    • Branka Ivković 12. 08. 2021.

      Hvala Vam na brzom odgovoru Da li i Vama po slici znam da je to tesko proceniti deluje da je crveni vetar i da li je dovoljno da uzimam 1 g amoksicilina