Poštovani doktore Jevtović, sina (9 god) je 15.06. ujeo krpelj kojem je on češanjem otkinuo telo. Glava krpelja je u ambulanti odstranjena sutradan. Rečeno nam je tada od strane lokalnog infektologa da nema potrebe za preventivnom terapijom. 02.08. dete je dobilo visoku temperaturu, CRP je bio 71 (ref <8) i prepisan je antibiotik (Klacid) za bakterijsku infekciju. 06.08. smo uradili Western Blot test i danas smo dobili nalaz za IgG At koji je pozitivan (p30 i p31). IgM je negativan. Izuzev povišene temperature, sin u proteklom periodu nije imao nikavih drugih tegoba (crvenilo, bolovi..) Molim Vas za mišljenje, kao i eventualnu preporuku za dalje korake. Hvala Vam unapred!

    Odgovoreno: 10. 08. 2021.
    • Malo je verovatna Lajmska bolst( potrebno je da bude pozitivno 8-10 antitela na različite antigene bakterije), a antibiotik , klaritromicin je širokog spektra, više za gram poitivne bakterije, kada su u pitanju banalne infekcije. Ne znam šta je lekar, koji ga je pregledao otkrio fizikalnim prgledom. Verovatno će spontano ozdraviti za nekoliko dana