Postovani doktore, Imam pitanje u vezi sa vakcinacijom dece protiv korona virusa. Naime moj stariji sin ima 15 i po godina i trebalo bi da krene u gimnaziju od septembra. Smatram da bi bilo dobro da se vakcinise ali imam odredjenu vrstu rezerve prema vakcini za decu u smislu kojom vakcinom bi bilo najbolje da se vakcinise? Svi odrasli u porodici su vec vakcinisani. Molim vas za savet i preporuku po pitanju izboru vakcine. Hvala unapred! Srdacan pozdrav, Lena

    Odgovoreno: 09. 08. 2021.
    • nije, za sada, moguće dati neke jasne preporuke o vakcinaciji dolescenata, budući da nema objavljenih rezultata kliničkih studija. No, smatra se a bi trebalo koristiti efiksne vakcine i one s najmanje  neželjnih reakcija, a kod nas na tržiđtu su to Pfizer i kineska vakcina. U Izraelu su počeli vakcinaciu dece i možda je mudro njih imitirati.Oni su koristili Pfizer-Bio-Ntech