Postovani.Od marta meseca mi se pojavljuje genitalni herpes,obavezno pred ciklus i posle.Pila sam vise puta aciklovir tablete i nista nije suzbilo,ponovno pojavljivanje.Narusen mi je zivot.Ima li neka druga metoda?Ne mogu vise psihicki da izdrzim.Hvala

    Odgovoreno: 04. 08. 2021.
    • jedino što se preporučuje je aciklovir tablete, svakodnevno, 400mg(2tbl) na 12h, ili valciklovir 1gram dnevno, ili famciklovir 250mg na 12h; svi ovi lekovi se daju kao hronična dnevna supresija čestih rekurentnih epizoda genitalnog herpesa-više od 6-9 puta godišnje