Postovani,nakon prelezanog kovida u februaru javio mi se miokarditis. Kako se stanje nije popravljalo,radjen je elisa test na boreliu i bio je pozitiva. Nakon toga je uradjen westen blot-ospc poz. Dobila sam terpaiju azaran 21 dan. Nakon 8 inekcije sam dobila alergijsku reakciju. Meni je jako lose,brzo se zamaram,stalno sam umorna,blago su mi oteceni zglobovi,imam lupanje srca i aritmije (pijem propanolol 160mg dnevno). Sta mi savetujete dalje? Hvala

    Odgovoreno: 03. 08. 2021.
    • jedino povremene kardiološke kontrole, ehosonografija srca, praćenje srčane funkcije (ejekciona frakcija), srčanog ritma. Nisam ubeđen da ste imali miokarditis povezan s borrelia burgdorferi;: da li su 5 od 10 IgG vrste antitela pozitivno( od KD 18,21,28,30,39,41,45,58, 66,92).Ako je AV blok( poremećaj srčanog ritma) prvog stepena može i peroralna terapija( doksiciklin 100mg na 12h, , ili amoksicilin 500mg na 8h , 14-21 dan).ako je AV blok višeg stepeba , tj. PR interval duži od 0.3 sec, onda je lek izbora ceftriakson 2gr dnevno, 14-21 dan. Možda je sve u sklopu  post covid sindroma i spontano će proći

Komentari na pitanje: #186422

    • Hvala na odgovoru. Imam samo jos jedno pitanje. Dermatolog je preporucio ispitivanje SBVT. Koje analize bi trebala da urafim? Hvala