Radio sam test na koksaki ,16.7 je vrednost. Osecam malaksalost,slabost u rukama,jednom u 2-3 dana mi se srce uzlupa na desetak sekundi.Na ultrazvuku je kardilog rekao da sumnja na perikarditis.Koliko se leci koksaki,koliko je zarazan i da li imate savet za dodatne preglede i terapiju?

    Odgovoreno: 03. 08. 2021.
    • svi imamo IgG antitela na coxsackie virus, samo pozitivna IgM specifična antitela ukazuju na akutnu nfekciju, koja može dati i mioperikarditis-spontano prolazi kod vecine, nema specifičnih antivirusnih lekova.