Поштовани докторе, добар дан.

    Имам питање у вези хепатитиса б. Мом супругу је показало да је хепатитис б позитиван.

    Протромбинско време 1.33 ALT je 57 IgA je 0.02 CEA je 2.8 Beta 2 je 3.1 Gama je 19.1 HBV DNK PCR kvantitativni je 1.100,0*. Сутра треба да стигну и резултати из микробиологије, да ли можете да ми кажете на основу ових резултата, а написала сам само оне које су затамњене на папиру, да ли има потребе за неком терапијом? Докторка код које смо били нам је рекла да је почетак хроничног хепатитиса, и рекла је да нема потребе за сада да се лечи, док ове јединице не дођу до 20 000. Ја Вас молим да ми кажете шта треба да радимо, зашто да не спречимо да се ове бројке повећавају, ако већ може. Хвала Вам унапред на одговору.!

    Odgovoreno: 01. 08. 2021.
    • sudeći po rezultatima, lečenje antivirusni lekovima  još nije potrebno..Evo prporuka kada je lečenje potrebno: HBV DNA  >2,000 IU/ml, ALT 2x veća od normalne vrednosti ili umerena necroinflammatorna aktivnost, ili fibroza(neophodna je biopsija jetre)

Komentari na pitanje: #186353

    • Поштовани докторе, хвала Вам пуно на одговору! Значи HBV DNA, треба достићи до 2.000 а не до 20.000 да би се кренуло са лечењем? Сутра треба одрадити и фиброскен јетре. Пишемо Вам са Косова и веома смо Вам захвални што сте нам одговорили на поруку! Поздрав!