Poštovani Doktorte moje ime je Saša, nedavno je konstatovano da sam hiv+ pa bih Vam postavio jedno pitanje u vezi sa tom temom. Pre 9 godina prelezao sam hepatitis b, a nedavno prilikom testiranja rezultati su bili sledeći HBsAg je negativan, kao i HCV negativan, ali je hbc igg bio pozitivan molim Vas da mi objasnite ovo i da li ja ponovo imam hepatitis b ili je samo to pokazatelj da sam ga prelezao i imam antitela. Napominjem da sam danas počeo da uzimam terapiju za hiv truvada itivicay

    Odgovoreno: 15. 07. 2021.
    • Vaš imunski sistm je HBV stavio pod kontroli,bilo bi dobro znati i kvantitativni HBV DNK PCR testom. HBV je virus koji se ne može izbaciti iz organizma. zato imate anti-HBc  IgG antitela. I vaša HAART sadrži lek za HBV, što je dobro. Najpovolniji shod je da steknete anti HBs antitela