Molim da mi objasnite sledeće nalaze, imam 32 godine. Ciklus nisam dobila od marta, pojačana mi je maljavost i dobila sam dosta na težini. Rezultati krvne slike su u normali, osim AST 45.0 (10.0-37.0) ALT 52.1 (10.0-42.0) kreatin kinaza 1597.6 (34.0-120.0) LDH 860.4 (220.0-450.0). Hormoni su mi u normali testosteron 1.1 progesteron 14.0 estradiol 49.0 LH 5.0 FSH 6.6. Po uputu gastrologa radjena mi je imunologija i rezultati su sledeći: IK(PEG) 30 (24-116),C3c 2,810 (0.9-1.8), C4 0.238 (0.1-0.4). Antitela: Antinuklearna, Antimitihondrijalna, Antiglatkomišićna, Antitireoidna su negativna. Lupus ćelije nisu nadjene. Rezultati za viruse su sledeći: anti HCV-negativan, HBsAg-negativan, CMV (IgM-negativan, IgG-negativan), HSV 1 (IgM-negativan.IgG-pozitivan), EBV (IgM-negativan,IgG-pozitivan), HSV 2 (IgM-negativan, IgG-negativan) Coxsackievirus (IgM-110 (pozitivan>50) IgG-300 (pozitivan>100). Adeno virusi su u redu. Rezultati su radjeni 26.12.a ciklus sam dobila 28.12. Napominjem da povremeno imam bolove u nožnim mišićima.
    Recite mi da li ovi rezultati mogu da utiču na simptome koje imam, da li je zbog virusa povećana kreatin kinaza? Šta mi preporučujete dalje?

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Izostanak menstrualnog ciklusa i ostali Vaši simptomi ne mogu se povezati sa akutnom ili nedavno stečenom koksaki virusnom infekcijom (za koju postoji laboratorijski dokaz), a CPK je uvek povišen kod upale mišića i nekih drugih bolesti mišića.