Poštovani prof dr Jevtović, U decembru mesecu preležao sam Covid, a dva meseca kasnije vakcinisao sam se sa jednom dozom Pfizer vakcine, koju nisam dobro podneo, nekoliko minuta nakon vakcine pojavilo mi se zujanje u ušima, preznojavanje, otežano disanje sa gubitkom svesti, ranije mi se nikada nije slično dešavalo. Zanima me da li je taj događaj bio reakcija na vakcinu, jer alergičan sam na dosta lekova? Posle toga titar antitela je bio odličan skoro 10000, međutim za dva meseca titar je pao na 1500, mereno pre par dana, s obzirom da je titar toliko brzo pao i da bi moglo da se očekuje da će se smanjiti, da li mi preporučujete da se vakcinišem sa drugom vakcinom, kojom i za koji vremenski period? Pozdrav

    Odgovoreno: 12. 06. 2021.
    • Zujanje u ušima nje simptom alergije, malo je vrovatno da ste alergični na vakcinu, a imali ste i dobar munološki odgovor, koji vremenom slabi, što je očekivano, no, jošuvk dovoljno zaštitan, pa ćet za oko 6 mesci primiti još jednu dozu vakcine, ili za oko godinu dana od primovakcinacije. stu vakcinu bi trebalo da primite.