Postovani, imala sam problem sa mailom pa mi odgovor na ove pitanje nije stigao, zato pisem ponovo. Trenutno sam na terapiji vankomicinom zbog klostridije-relaps.Od početka aprila se lecim. Sada je duža terapija prepisana. Osmi je dan terapije, 4 do 5 stolica dnevno, ali nije dijareja,maltene formirane. Koprokultura-kandida znatan broj. Da li bi trebalo nešto da pijem za kandidu? Pijem i bulardi. Da li bi trebalo da budem na nekom posebnom režimu ishrane? Iskreno plasim se da se ponovo ne javi dijareja nakon terapije. Imam 72 godine, dijabeticar. Hvala vam puno

    Odgovoreno: 05. 06. 2021.
    • kandida je normalni stanovnik u crevima, nije potrebno ništa dodatno. Relaps se leči šemom postepenog ukidanja; pole 14 dana vankomicna 4x125mg dnevno, sledi jedna nedelja 3x125mg dnevno,pa sledeća nedelja 2x125mg dnevno, potom jdna nedelja 125mg na 24h,pa 4, nedlje 125mg na 48h, a 5. nedlje 125mg na 72h. Obična ishrana lakšom hranom. Nema naučnih dokata da je Bulardi od ikakve koristi. ili bilo koji probiotik, isto deluej i biojogurt piše u relevantnim udžbenicima

Komentari na pitanje: #183968