Поштовани др Несторовићу, Отац од моје другарице из Индије је на интензивној нези у Индији. Има дијабетес и ковид. Пао му је ниво кисеоника на 74. Да ли бисте могли да нам дате неки савет? Мени је жао. Она живи у Дубаију. Отац у Индији. Ја знам да треба доста воде да се пије, витамин Д, витамин Ц. Срдачно Вас поздрављам. Оливера Петровић

    Odgovoreno: 18. 05. 2021.
    • Nisam dr Nestrović, već dr Jevtović-svi covid s niskom saturacijom kiseonika u perifernoj krvi i pneumonijom moraju dobijati kiseonik u neko obliku, uključujući i neinvazivnu i invazivnu vntilaciju, a takvima pomaž i deksametazon ( ne pronison) u dozi 6mg intravenski dnevno, tokom 10 dana, pa ako to nije dovoljno,onda  monoklonsko antitelo protiv interleukina 6, tocilizumab