Postovani doktore, u decembru blaga temperatura malaksalost bolovi u nogama. Nalaz kovid negativan. Nalaz citomegalo Igg 180, IgM manje od 10. Epstein Bar Igg 7.33 a IgM manje od 0,8. Ponovo radila u aprilu i citomegalo Igg 103 .a Igm opet dobar. Epstein bar IgG 7,44. a IgM dobar. Infektolog mi rekao da je to u detinjstvu bilo, medjutim meni 5 meseci lose. Limfociti 47,3 a neutrofilni granulociti 43. Ostali nalazi u redu i crp 1,8. UZ obostrano aksilarno uvecani reaktivni limfonidusi desno do 11x7mm levo 15x 7 mm. Na vratu obostrano ovalni limfonodusi najveci oko 8x4 mm grupa II levo. Zakljucak: Reaktivna pojedinacna aksilarna limfadenomegalija. Da li mogu da IDEM DA PRIMIM VAKCINU I KOJU PREPORUCUJETE. HVALA PUNO

    Odgovoreno: 10. 05. 2021.

Komentari na pitanje: #182863

    • Andjelka Petrovic 10. 05. 2021.

      Hvala doktore na odgovoru ali na imam 60 god. bez partnera dugi niz godina tako da HIV iskljucujem jedino sam imala skidanje polipa na materici prosle godine u 10 tom mesecu i polipe na debelom crevu u istom periodu. Da li je moguce da sam tamo zaradila neku infekciju. Takodje u osmom mesecu vadila gornje zube i radila protezu i posle toga je pocelo prvo od grla pa cvoric na vratu. Izvinjavam se sto vas opet gnjavim ali ovde u N.sadu me nasetali i privatno i uglavnom pretpostavljaju od CMV i epsenbar. I prestali sa daljim lecenjem