Poštovani, danas je sedmi dan od izlaska boginja deteta (16meseci),interesuje me kada možemo da izađemo napolje, da li to sme ? Sve boginje su se sasuile,sem jedne na ruci ,prevoj kod palca i kažiprsta, stavljamo na nju i Hloremfenikol...

    Odgovoreno: 10. 05. 2021.
    • Ako je u pitanju varicela ( ovčje boginje), što bimoglo da se predpostavi  na osnovu fotografije, može se iz vašeg opisa toka bolesti, zaključiti da je bolest u prolazu.   Postoji i druga bolest koja ima plikova ne delovima tela i u ustiam ( "hand, foot and mouth disesase"), koju izaziva enterovirus, a za dijagnozu je potreban detaljni pregled, a ja imam uvid u samo jedan detalj, tako da ne znam tačnu dijagnozu. No, čim se kožne promene kod varicele, sasuše, nije više kontagiozna infekcija i možete napolje, uz umerenu aktinost. Druga bolest se prenosi fekalno-oralno i coxackie virus mož dugo biti u stolici, ali svakako dete sme napolje

Komentari na pitanje: #182813

    • Marina Vukanovic 11. 05. 2021.

      Da,u pitanju su ovcje. Dete je veselo, nema temperaturu, uredna stolica,nije malaksalo ,sve boginje su se sasuile,i već polovini su opale kraste, jedini problem je ova na ruci .. evo saljem sliku istog trenutka slikana, deveti dan od izbijanja ,ona je inače prva izasla .