Postovani Dr Jeftovic,

    Najlepse vas molim da mi odgovorite na pitanje.Radio sam sistematski pregled za rad na brodu i nalazom krvi mi je utrdjeno prisustvo virusa Hepatitis A,tacnije analiza glasi;

    Anti-HAV-IgM = 0,632 (rezultat) Referentna vrednost POZITIVAN >1,0 cutoff NEGATIVAN <1,0 cutoff

    Na osnovu ovog nalaza specijalista medicine rada me upucuje kod specijaliste infektologije.Trenutno doktor koji radi sistematski pregled ne moze isti zakljuciti bez misljenja doktora infektologa. Koliko je ovo opasno stanje i postoji li adekvatna medicinska terapija? Napominjem,da sam prelezao Hepatits A kao dete od 12 godina,a sada imam 47 godina. Isto tako ostali nalazi krvi i urina su odlicni,nemam nikakvo obolenje niti sam imao u proslosti zdravstenih tegoba.

    S postovanjem,

    Aleksandar Plazinic Mob. 065 900 88 00

    Odgovoreno: 09. 05. 2021.
    • A hepatitis se vrlo često može preboleti asimptomatski, a u vašem slučaju, postoje samo srološki znaci  skorašnje infekcije. To bi ond značilo da kao det nist imali A hepatitis, on se ne mož imati dva puta. ViIrus može dugo da se izlučuje stolicom, pa niste pogorni za rad u brodskoj kuhinji