Poštovani doktore, zivim i radim u SR Nemačkoj, nazalost ovde je trenutno kolaps, i kad neko nešto pita niti ima odgovora , a i u najgorem slučaju nema ni adekvatnog znanja, od doktora do drzavnih zdravstvenih organizacija!!! Ptanje za Vas: Posle zaraze korona virusom i izolacije PCR Test nepkazuje ni negativan niti pozitivan, već faktor CT 37, Dali neko ko ima ovakav Test moze i dalje da nekoga ugroze i zaraze? Puno hvala unapred Zoran Pavlovic

    Odgovoreno: 05. 05. 2021.
    • ct označava broj ciklusa  polimerizacije tokom PCR da bi se dokazala virusna RNK, tako da virus ipak jeste nađen u uzorku- brisu nazofaringsa. Tokom prvih oko 10 dana od početka, bolest je kontagiozna, potom više nije, ili je beznačajno mala mogućnost prenošenja