Poštovani, Pre 9 dana ujeo me krpelj. Odmah sam otisao u dom zdravlja gde sam dobio lek aksef. Kako nisam imao nikakvih simptoma, crvenilo ili sl, nisam uzimao lek. Juce mi je procurio nos, osetio sam blagu malaksalost ali nisam imao temperaturu. Danas sam poceo piti aksef za koji mi je receno da ga pijem 2 puta po 500mg pet dana. Moje pitanje je jeli dovoljno tih pet dana ili da odem po dodatnu kolicinu

    Odgovoreno: 27. 04. 2021.
    • Cefuroksim, cefalosporin druge generacije, nije lek koji bi mogo da koristi u prevenciji , ili lečenju Lajmske bolesti i svakako vam nije potreban. Ako se na mestu uboda krpelja pojavi crvenilo koje se koncentrično širi, a bledi u sredini, to je onda erythema migrans, rana faza Lajmske bolesti, koja se leči doksiciklinom 2x100mg dnevno, tokom 14-21 dan.