Doktore vec pola godine me boli leva pilovina glave,najvise u predelu ociju i ispod obrva,cesto me uhvati neka nestabilnost pri hodu kao da cu pasti u nesvest i to je pocelo ozbiljno da mi psihicki smeta i uznemirava.Radila magnetnu glave,radila skener vratnog deka,bila kod neurologa,oftamologa,orl,fizijstra,psihijatra i sve u redu.Pijem ksalol i pila sam dulseviu i prekinula.Ne znam vise sta da radim i mislim da je to ostecena nerava koje se ne vidi na magnetnoj.Sta mi doktore savetujete da,uradim,da proverim da li je ostecenje nerava.

    Odgovoreno: 25. 04. 2021.
    • moguće da  je neuralgijski bol, to je ipk neurološki problem, iako ponekad VZV izaziva neuralgiju gornje gane nervusa trigeminusa. Terapija je simptomatska, triciklični antideprsiv, amitriptilin 25-75mg uveče, počinje sa s malom dozom, pa se postepeno povećava, po ptrebi,na 4-5 dana -25-50-75mg