Postovani, da li su ovo vakcine ili Genetski tretmani po kategorizaciji, i da li ima validnih testova sigurnosti spike protein vrsta inekcije, da ne zovem vakcinom. da li lekar ili neko ko savetuje vakcinisanje preuzima i odgovornost ili daje bilo kakve garancije, ili sav rizik preuzimamo mi ? Hvala

    Odgovoreno: 20. 04. 2021.
    • objavljeni rezultati klinčkih studija raznih vakcina su ohrabrujći i stoga su one u veini zemalja registrovane  za "emergency usage"; o njima se još ne zna dovoljno, ali ipak j izvesno da su korisnije nego štetne. Svako može da odluči da li želi vakcinu ili ne želi. Verovatno će vakciisani imati izvene veće mogućnosti (putovanja mpr), ali važnije je ot toga je, da i ako se inficiraju , imaće verovatno, blažu kliničku sliku bolesti i preživti-svakomože da odluči šta mu je važnije i sshodno tomeda postupi. Lekari samo mogu da prate relevantnu stručnu/naučnu literaturu i shodno tome savtuju svoje pacijente, nemogu ništa da garantuju