Pre oko 2 nedelje dobio sam neke ospice po telu da bi se ustanovilo da je to ustvari herpes. Poceo sam odmah terapiju sa 20 aciklovir tableta dnevno plus 2 puta dnevno alba mixtura. I tako 10 dana. Posle nekoliko dana herpes je poceo da se povlaci, i sada je to mnogo bolje, i gde je bio herpes sada samo izgleda kao koza koja je izgorela na suncu pa je pocela da puca i ljusti se. Samo sto jos uvek na dodir prilicno boli. E moje pitanje je. Posto se rekreativno bavim sportom. Nekih 4 puta nedeljno u teretani po oko 30 min. Kada bih ja opet mogao da pocnem sa treninzima bez bojazni da ce virus da se vrati ako organizam opteretim. Da li je to kada vise ne osecam bol, a cuo sam da on moze da traje mesecima, kada koza potpuno zaraste ili mogu odmah? Hvala.

    Odgovoreno: 13. 04. 2021.
    • ako je to bio herpes zoster, koji  brže proše uz terapiju aciklovirom 5x800mg dnevno, tokom 7 dana, mže se, poonekad,  komplikovati neuralgujskim bolom,ali je taj rizik manji posle terapije aciklovirom. Ako ste se oporavili i osećate se dobro, vežbajte.