Postovani, Majka mi je dobila koronu, prvih 7 dana je dobila Sumamed i imala je cista pluca, zatim na 2.snimku rengena blaga upala pluca sa jedne strane, uveli su jos Pancef i sada posle 4 dana na 3.snimku nema ni boljitka ni pogorsanja, kazu ista slika na plucima pa su joj rekli da nastavi Pancef do kraja jos 7 dana i uveli tek sad Pronizon. Crp joj je 24. Nema temp niti kasalj. Moje pitanje je da li smatrate da joj je uz Pronizon dovoljan samo 1 antibiotik Pancef ili jos neki? Jer ja u decembru sam uz tu njenu kombinaciju dobio i Levoxu. Bozidar, hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 04. 2021.
    • Poznati su mi protokoli lečenja kod nas, no moram reći da ih smatram pogrešnim. Prvo, antibiotici nikako ne mogu pomoći, a pronizo je totalno pogrešno davati. U protokolima zasnovanim na naučnim dokazima se prporučuje deksametazon, ali samo onim pacijentima s pnumonijom, kojima je potrebna kiseonička potpora, ostalima ne davati kortikosteroide. Vašoj mamo taj Pancef ništa neće pomoći, ili će spontano da ozdravi, ili će se pnumonija pogoršavati