Poštovani,
    pre 7 godina imao sam infekciju KOKSAKI virusem. COXSACKLE B1 B1-1:64+ B2-1:128+ B3-1:128+ B4-1:128+ B5-1:128+ Kardioloski nalaz na srcu uredan, sada povišena temperatura 37C, malaksalost, zamaranje. Krvna slika uredna, sedimentacija 1. Test neutralizacije na koksaki virus B1-1:16 negativan B2 I B3 isto B4 I B5 1:16 pozitivan.
    Šta to znači? Da li opet imam infekciju istim virusem? Da li se taj virus uopšte leči i kako?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 28. 12. 2008.
    • Samo dokaz IgM antitela na coxackie virus je znak akutne infekcije, a svi zdarvi ljudi iamju neki titar na virusne koje su preležali ranaije u životu. Coxackie virusna infekciaj se ne leči, prolazi spontano.