Poštovani, radila sam TORCH analizu s obzirom da sam u 12. nedelji trudnoce. Antitela na herpes siplex tip 1 su: IgG 1,26, IgM 0,31. Da li mozete da mi kazete sta znaci ovakav rezultat? Kod svih ostalih virusa stoje referentne vrednosti, samo kod herpes virusa parametri koje ne umem da procitam a jako mi je vazno da znam da li je rezultat u redu ili ne. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 03. 04. 2021.
    • Ne mogu da vam protumačim , ne znam "cutt off" vrednosti za taj test. Moguće je da je slabo pozitivan test na IgG, što znači da ste nekada ranije stekli virus, što je uobičajeno za odrasle ,seksualno aktivne osobe. Ako žena ima vidljivi genitalni herpes, ili ga je rani imala. sigurniji način porođaja je carski rez, nego vaginalni porođaj, u cilju zaštite bebe od virusa ( HSV), koji može biti vrlo opsan za novorođenče