Poštovani,
    Upravo sam dobila nalaz Torch pretrage i pomalo sam zbunjena, pa molim Vašu pomoć i pojašnjenje. Naime za nalaz Toxoplasma gondii (ELFA) za IgM piše da je negativan (0,11) uz referentne vrijednosti <0,55 negativan; za IgG piše da je negativan (0).
    Kako je moguće da je uz IgG(0) IgM (0,11)? Šta to znači i da li trebam biti zabrinuta kao što sam sada?
    Od srca Vam se unaprijed zahvaljujem

    Odgovoreno: 28. 12. 2008.
    • IgM antitela su ispod referentme vrednosti za pozitivan, što govori da su negativna, kao i IgG, tako da se u trudnoći morate paziti da ne steknete toksoplazmozu (ne jedite nedovoljno počeno meso i nemojte da mazite mačke).