Poštovani, u jednoj emisiji ste spomenuli da prvih pet dana se konzumira lijek Ivermektin ( u Rijeci ga nemaju apoteke), ako ste bili u doticaju sa osobom koja ima covid, ako se razboliš tada uzimaš hidroksiklorikin ( kod nas je to lijek pod imenom Arehin). Moje pitanje je može li ga koristiti osoba od 85 god koja pije tablete za parkins i prostatu, i osoba od 78 god koja pije lijekove za sniženje tlaka i regulaciju masnoće. Hvala Vam na odgovoru, Lijep pozdrav iz Rijeke. Jelena

    Odgovoreno: 25. 03. 2021.
    • nijedan od lekova nije dokazano efiksan, hlorokin i hidroksihlorokin su napušteni, a za ivermektin još nema dovolno dokaza. Od poznatih antivirusnih lkova se možepokušati favipiravir, ali samo u toku prvih dana od pojave simptomamože biti efikasan u smislu sprešavana teže forme bolesti