Poštovani,profesore, Moj otac je otpusten iz bolnice sa infekcijom klostridija, nakon protokola vankomicinom, per OS i Orvagil im, a zatim orvagyl tbl, infekcija stalno tecidivira. Imate li savet ili noviju terapisku preporuku, hvala

    Odgovoreno: 24. 03. 2021.
    • metronidazol se samo daje intravenski teškim oblicima, peroralno davanje je napušteno. Za recidive se preporučuje vankomicin 4x125mg  dnevno, 14 dana, potom  tokom naredne nedelje 3x125mg, pa 7 dana 2x125mg, pa narednih 7 dana 125 mg 1x dnevno, potom naredne nedelje na 48h 125 mg i poslednje nedekje 125mg na 72 sata