Tražim savet za lečenje kovida, jer je prijem u kov. ambul. nemoguć. Lekar-inetrnista-gastroenterolog u penziji, 66 god., brojni komorbiditeti/ tahiapsoluta-propafen-,hipetenzija , ozračena sa hrom.aberacijama i imunokompromitovana time , itd/revakcinisana 17.februara sinofarm, ,27.februara rizičan boravak na pijaci, 5. marta znaci bolesti / pov.temperat od 37 ,kašalj sa iskašljavanjem,, noćno preznojavanje sa padom temperat do 36,0 i postepenim porastom u toku dana do 36,8. Napominjem da je normaalna temperatura 36,0 i večernja 36,3. Osećaj bolesti, teške viremije, znojenje pri najmanjem naporu, nema osećaja umora,umerene artralgije, disanje normalno, saturacija normaalna. Laboratorija od juče : Se 22/ bila pre 4 nedelje 18-iz drugih razloga uzeta/, fibrinogen 4,3 /bio 3,7/, CRP 1,0 / bio 0,8/, Le 7,4 / bili 6,2/, formula normalna sa 32,2 % Ly- ali je 6 dan bolesti/, LDH norm. Fe palo sa 13 na 10, ostalo normalno u stand . lab. Titar igG na S protein je bio juče 18,8. Uzimam vigantol kapi, zn tbl, mirovanje. Nisam gojazna, nemam DM. Živim potpuno sama, bez familije, Dolazak u kovid amb je sada nemoguć bez oštećenja tela zbog beskonačnog ćčekanja. Alergična na brojne antibiotike. Pluća maltretirana brojnim bronhitisima -zbog urodjenog nedostatka krajnika, aspiraciona pneumonije, infiltraciona pneumonije ranije,itd, RTG pluća od pre 4 nedelje b.o. Molim Vas za savet, jer je situacija nezgodna za dolazak u kov. amb. i dalje malteriranje. Da li je nizak titar antitela zbog prestale produkcije zbog penetracije virusa i borbe sa virusom.? Prodor virusa je, dakle, nastao posle 10 dana od revkcinacije. Šta dalje? Najlepše hvala. Pitanje je za prof. Djordja Jevtovića, infektologa. Da li da se javim privatno u, recimo Belmedic., ako hoće zaraznog da prime.

    Odgovoreno: 11. 03. 2021.
    • nema simptoma i znakova za teži oblik covid19, nizak je titar antitela, zato što tek oko 4 nedelej posle 2. doze vakcine se postiže zaštitni nivo. NIje vam potrebna nikakva terapija, za sada. A diagnoza covid19 se ne može postaviti bez PCR testa na corona SARS 2 RNK. Možda ipak imate blagi covid 19