Postovani, tprije sest mjeseci sam prebolio infenkciju na treponema paladijum, primio terapiju. Nakon sest mjeseci dobio sam kontrolni nalaz koji kaze: Anti TP pozitivan; RPR test negativan, TPHA test pozitivan 1:1280 titar. Mozete li mi u kratkim crtama interpretirati ovaj nalaz_ Srdacno, Mario

    Odgovoreno: 09. 03. 2021.

Komentari na pitanje: #179392

    • Postovani, od srca hvala Vam na vasem odgovoru. Savjetujete li u ovoj fazi ( sest mjeseci nakon provedenog lijecenja bez ikakvih dodatnih simptoma, reifenkcije i sl.), napraviti jos nekakav dodatni sereloski pregled, te ako DA koji (!?). Isto tako, koji od navedenih pregleda treba ponoviti u svrhu pracenja tj kontrole oporavka od inicijalne infekcije nakon godinu dana?

      Srdacno, Mario