Poštovani, koji su glavni simptomi EBV virusa i citomegalo virusa?Da li oni ostaju zauvek u organizmu?i da li je moguće da se rade antitela jer sumnjam da sam možda imao jedan od ova dva virusa, ali tad nisam testiran.Hvala

    Odgovoreno: 05. 02. 2021.
    • Oba se virusa stiču u detinjstvu, ostaju zauvek u nama, ponekd mogu izazvati neke kompliacije, kod imunosuprimiranih. Primoinfekcija obično protiče nalik na infektivnu mnonkleozu, ili subklinički;  do uzrasta adolescenta, skoro svi steknu ove i druge herps virusa