Postovani prof.dr Delicu, Primila sam prvu dozu kineske vakcine 22.januara u 9h. Posle oko pet sati pojavljuje se povremeno svrab po kozi grudnog kosa, ruke u kojoj nije aplikovana vakcina bez crvenila, ospe. To traje povremeno i sve redje jos dva dana. Prijavljeno je GZZJZ i Alimsu. Izabrani lekar ne savetuje drugu dozu vakcine. Pre sest godina sam imala blazu alergijsku reakciju na jodni kontrast.. pocetkom oktobra primila sam vakcinu protiv sezonskog gripa i nisam imala nikakvih tegoba. Lekari doma zdravlja smatraju da ne treba da se revakcinisem. Sta vi mislite, i kome da se obratim? S postovanjem. dr Dubravka Šaranović

    Odgovoreno: 03. 02. 2021.
    • Ja nisam prof.Delić, nego prof. Jevtović. Ako ste,možda, imali alergijsku reakciju na prvu dozu vakcine, ona  nije, po vremenu avlajnja , nti po kliničkim karaktristikama,  bila po tipu anafilakse, te se mže smatrati blagom, pa ne vidim razlog da ne primite drugu dozu vakcine, uz oprez, što bi značilo da posle vakcinisanja ostanete neko kraaće vreme, do jedan sat  u blizini lekara

Komentari na pitanje: #177703

    • Postovani prof.dr Jevtovicu, Hvala vam na odgovoru. Problem je sto u nadleznom domu zdravlja nece da daju revakcinu, Srdacno, i jos jednom hvala dr Dubravka