Poštovani! Imam 21 dan temp do 38,8, 7 puta testiran na koronu i svih 7 puta negativan da bi se prije 7 dana otkrilo da imam infekciju citomegalovirusom. Lijeka navodno nema dok samo ne prođe, tako su mi u bolnici rekli bar. Da li se ne smije u prvo vrijeme dizati ništa teško kao kod mononukleoze da ne bi došlo do puknuća slezene? Zadnja 3 dana temperaturu dobijam uglavnom uveče i ujutro, čim se pojavi na 37.3 odmah popijem brufen od 600mg (po preporuci specijaliste) i miran sam narenih 9-10h. U prvo vrijeme sam pio i lupocet od 1000mg po preporuci dr.opće prakse, ali od njega brzo dehidriram iako pijem trenutno sigurno više od 4l vode, ali ne znam koliko je dobro za organizam da pijem samo brufen. I ono najvažnije, koliko sam dugo zarazan odnosno koliko dugo mogu biti prijenosnik tog virusa nakon prestanka simptoma? Imamo 7-mjesečnog sina kojeg smo konačno dobili nakon 7 godina nebrojenih pokušaja inseminacija i umjetnih oplodnji, a kojem se sada ne približavam, a kamoli da ga uzmem u ruke i srce mi se raspada zbog toga. Da li ću ga ikada moći podignuti, poljubiti ga bez bojazni da on to ne dobije?... Hteo sam poslati i sliku nalaza, ali neće da učita sliku... Hvala puno na odgovorima

    Odgovoreno: 02. 02. 2021.
    • Kod imuokompetntnih CMV protiče slično kao infektivna mononukleoza, spontano prolazi, a samo se kod imunosuprimiranih leči ganciklovirom. Deca uglavnom stiču CMV u ranom detinjstvu s blagom kliničkom slikom, pa potom virus ostaje u latentnom obliku do kraja života. pRenosi se bliskimkontaktom, lako u dešjim kolektivima i među ukućanima. Nema razloga da ne prilazite svome detetu, bolje je CMV steći ranij nego kasnije u životu

Komentari na pitanje: #177642

    • Duško Oljača 04. 02. 2021.

      Hvala Vam puno, puno na odgovorima, nemate pojma koliko ste mi psihički pomogli i umirili me! Imaćete svaku preporuku od mene! Izvinjavam se što Vam nisam odmah odgovorio i zahvalio se, ali glava me je jako bolela pa nisam bio u stanju odgovoriti! Hvala i pozdrav!