Postovani doktore, imamo problem sa virusima.Cerka (24 god) ima rezultate od pre par dana: Epstein bar IgM=4 (9-13);IgG=200 (10-15),; Citomegalo IgG48 (4-6), problem je sto je sad vec treci mesec od kako su se javili prvi simptomi, upala srcane maramice (voda se povukla ostali oziljci).Temperatura je veliki problem,nije velika ali je uporna,vraca se ,ide 37-37,3 pa tako opet je nema i opet se pojavi.Radjen UZ abdomena,cisto, RTG pluca cisto.D-dimer dobar.Da li bi trebalo jos neku analizu uraditi da bi se videlo da li ima negde jos nesto (CRP dobar) ili sta vec da bi tu temp savladali ?

    Odgovoreno: 01. 02. 2021.

Komentari na pitanje: #177387

    • Poštovani doktore, Moja kćerka je kao beba preležala meningitis, uspešno se oporavila, ali nijednu vakcinu posle toga nije primila.Zdrava je, rodila dvoje dece carskim rezom, O krv.grupa, RH-. Radi u prosveti i treba da se vakciniše. Da li postoji neki rizik zbog činjenice da nije primala vakcine nakon prve godine života?