Postovani,

    imala sam blazu klinicku sliku covida bez upale pluca, i 12. dan po dijagnozi (pozitivan antigenski u covid ambulanti) dobila sam negativan pcr sa Torlaka. Nesto vise od tri nedelje od izbijanja simptoma dobila sam pozitivan rezultat igm (5,8) i igg (4,5) . Kada ce nestati igm i da li su igg antitela suvise niska da bi me zastitila od reinfekcije s obzirom da su vecini ljudi koje poznajem igg preko 20? Hvala unapred na odgovoru.

    Pozdrav,

    Jovana

    Odgovoreno: 22. 01. 2021.
    • IgM antitela traju nekoliko mseci, a nivo IgG antitela nje jedini zaštitni faktor, to je i ćelijski imunitet, koji se bori proti infekcije. Reinfekcije su moguće, pa ste vi,svakako, kandidat za vakcinu.,naproleće