Dobar dan.Imam pitanje u vezi mog oca.Pre oko nedelju dana je osetio jak bol u stomaku ispod levog rebra.To ga je uzasno bolelo,pogotovo nocu,nije mogao da spava.Juce je konacno otisao kod legara i dobio dijagnozu da ima ovcije boginje.On ima 68 godina i ne zna da li ih je prelezao..Juce popodne su se stvarno poceli pojavljivati mali plikovi po kozi na ledjima i na stomaku uglavnom na levoj strani tela.Dobio je lek da pije 5x na dan (ne znam tacno koji)i neku kremu.Ono sto mene brine je taj uzasan bol u stomaku koji ne popusta.On je jako lose,ne ustaje iz kreveta.Zanima me da li je to uobicajen simptom kod ovcijih boginja ili bi smo morali potraziti drugo misljenje?Hvala puno na Vasem odgovoru...

    Odgovoreno: 14. 01. 2021.
    • NIsu to boginje, nego herpes zoster, koji je praćen bolom zbog upal nerva- u normalnim epidemiološkim prilikama lečio bi se u bolnici Dobio e aciklovir da pie, aza bol uglavnom ne pomažu( paracetamol, ibuprofen), već neki od lekova za neuralgiju, kao npr. triciklični antidpresiv.amitriptilin, 25-75 mg uveče, ili pregabalin 75mg