Postovani doktore,

    01.01. sam dobila simptome, testirana sam antigenskim testom 02.01. i bila negativna,ali mi je na rtg snimku uocena pocetna pneumonija sa obe strane. Dobila sam dve kutije hemomicina koje sam popila u medjuvremenu. 05 .01 sam na ponovljenom pcr testu bila pozitivna. Laboratorija je bila dobra i nisu mi ponovili rtg snimak. Simtomi su nestali posle dva dana, pa su se opet pojavili. Danas, 10 01. imam temperaturu 38c stepeni, malo se osecam dezorijentisano. Nemam druge simptome. Temperatura prodje od Beufena. Da li je normalno da se temperatura vraca i da li treba opet da posetim doktora ili da sacekam 14 dana?

    Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 11. 01. 2021.
    • Bolest ide svojim tokom, antibiotik se rutinski prepisuje, iako nema nikakvog uticaja na tok bolesti-to kažu naučni dokazi. BIlo bi korisno ponoviti lab. analize, kao i CT pregled pluća uraditi, moguće je da pneumonija napreduje