Pozdrav! Imam 25 godina i nakon što sam imao nezaštićen odnos sa jednom djevojkom ona mi je saopštila da ima kondilome. Ja za sada ne vidim nikakve simptome, prošlo je 2 mjeseca od tada. Takođe pošto se bavim sportom često sam u treningu i vodim računa o ishrani, a znam da je to od velikog značaja kada je u pitanju ova infekcija. Doktorica koja je nju pregledala prepisala je i meni da 10 dana pijem dovicin. Zanima me šta da radim nakon što ispijem dovicin i da li ovu infekciju mogu izliječiti ili ću uvijek biti prenosioc?

    Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 07. 01. 2021.
    • Dovicin je doksiciklin i deluej na neke bakteriej koje se mogu seksalnim putem preneti, ne i na HPV uzročnik kondiloma-ako dobijete kondilome, .lečiti će  ih  a seks sa kondommo je najvažnia prevencieja za sve