Postovani doktore Molim Vas ako mozete da mi pomognete.Ja sam vama inace pisao ,Ja vise neznam i zbunjen sam sav,ovaj kovid ce me dotuci zbog nepoznanice oko simptoma.Naime ja sam Vam pisao da imam vec 6 dana problema sa grlom,da je nadrazeno,bol se javi ponekad,druge simptome uopste nemam.Znate kada citate o covidu vise neznam sta moze sta nemogu da budu simptomi,pa onda mogu i asimptomatski.Juce se desilo naime da me je grlo stezalo onako kao da treba da uhvatim vazduha,s druge strane dosta sam anksiozan u poslednje vreme pa jedan od kljucnih anksiozno.panicnih napada osjecaj stezanja i gusenja u grlu,znam od pre iz iskustva.Nije mi se dugo desilo ovako nesto, malo je falilo da odem na hitnu,onda sam popio bromazepam i smirilo se malo.Slazem se uhvatila me panika ali mene grlo i dalje grebe i blagi osecaj stezanja,jer u mojoj glavi je ,sta ako je covid pa se ne spusti na pluca,eto strah me je veliki iskreno Vam kazem.Inace imao sam miran i predivan zivot dok nije dosla ova posast i strah se uvukao u mene i da najobicnija glavobolja odmah posumnja na covid.Da ste me pitali pre godinu dana dali moze neko da dobije upalu pluca a da nema barem jos neki simptom smejao bi mu se,sada vec sumnjam.S obzirom da ovo traje vec 6 dana a da nisam imao ni temperaturu ni kasalj,imam osecaj mirisa i ukusa Ii sto kazu mogu volu rep da iscupam,kada bih trebao da se javim covid doktorima jer sam kod doktora opste prakse bio i on sumnja na prehladu i sa obzirom da nemam druge simptome nije me uputio na PCR test,ali mi je vadio krv antigentest da vidimo da li sam mozda prelezao covid.izvinjavam se na dugackom postu ali molim Vas recite mi Vase misljenje i necu vise da smaram. Veliki pozdrav i postovanje

    Odgovoreno: 30. 12. 2020.
    • sUdeći po vašim simptomima, covid 19 nemate, anksiozni ste zbog cele ove bolesne situacije u društvu, a au vezi pandemije. Antigenski test se ne radi iz uzorka krvi, već, isto kao i PCR, iz brisa nazofaringsa, a iz sruma se rade antitela IgM , IgG, koja bi mogla da ukažu na nedavnu infekciju, a počinju da se stvaraju oko 14 dna po ulasku virusa u organzam. Dobro ih je imati, protektivna su IgG