Poštovani, dobio sam koronu pre 2 nedelje i prelezao bez velikih simptoma, medjutim na kontroli su mi preko CRP u krvi koji je bio 23 i rengena pluca ustanovili upalu oba plucna krila i da se virus spustio u pluca. Imam 35 godina, sportista sam i zabrinut sam jer svasta pricaju da cu se oporavljati po 6 meseci? Na kucnom sam lecenju, pijem Pronison i Hemomicin i vitamine. Nemam temperaturu i osecam se dobro, jedini simptomi su peckanje u plucima i osecaj kao da mi je nesto nelagodno u grudnom košu, najvise kada se spustim u lezeci polozaj pa se dodatno uznemirim i imam osecaj kao da nemam vazduha. Slabo iskasljavam i kasljem. Za 2 dana imam opet rengenski snimak i nadam se da ce mi se povuci mada me brine taj osecaj peckanja, žarenja u plućima. Moje pitanje je da li sam jos uvek pozitivan tj.zarazan i da li smem u kontakt sa porodicom, od prvih simptoma-temperature je proslo 19 dana a od testiranja-pozitivan 16 dana, da li sam jos zarazan obzirom da imam upalu pluca i to znaci da jos imam virus u sebi? A drugo pitanje jel mi stanje na osnovu CPR 23 i rengena alarmantno, obzirom da nemam ni temperaturu ni vece simptome a imam upalu pluca. Hvala na odgovoru unapred i puno postovanja prema vasoj klinici, svaki put sam dobio odgovor. Božidar

    Odgovoreno: 17. 12. 2020.
    • Blaga upala pluća(iako obostrana, niste imali teži poremećaj plućne funkcije) i CRP 23, nisu za veliku brigu-ubzo ćete s oporaviti. Verovatno ste već eliminisali virus (iako s pronizonom to ide sporije) i niste zarazni, ali ipak u kontaktu s dugima nosite masku i često perite ruke.