Poštovani profesore,

    Već mesec dana imam blagu temperaturu (37,1-37,4), uglavnom u popodnevnim časovima. PCR rađen 5. dana od početka temperature, negativan. Nalazi krvne slike, CRP, D-dimer, kreatinin, eGFR, ALT, AST, LDH, feritin, sve uredno, u okviru granica, rađeni 3 puta od početka temperature. Popila sam 2 kutije Hemomicina i 2 kutije Pancefa, jedno za drugim, počevši od 3. dana temperature. Saturacija O2 98%. Oko 20. dana rađen skener pluća (osim promene od 3 mm, nisko u gornjem plućnom režnju parakardijalno, ostali nalaz uredan). Sutradan pregled pulmologa, smatra da je promena koja se vidi na skeneru ožiljak od ranije, rađen i AG test na koronu koji je bio negativan, dijagnoza; St subfebrilis, terapija: aspirin protect 100 mg, Vit D, Vit C i Zn. Nakon toga, kako temperatura i dalje nije spadala, 28. dana urađeni testovi za prisustvo antitela na Covid-19 (IgG i IgM antitela ispod referentnih vrednosti), Coxsackie virus (IgG i IgM antitela ispod referentnih vrednosti), Adenovirus (IgM ispod referentnih vrednosti, IgG 66,1 (ref. vr. <10)), Epstein-Barr (IgM ispod referentnih vrednosti, IgG 69,4 (ref. vr. <0,7)). Zamolila bih Vas da mi pojasnite da li prisustvo IgG antitela na Epstein-Barr i Adenovirus može da znači da su ovi virusi uzrokovali ovu blagu temperaturu (koja je i dalje prisutna) i za Vaš savet da li je potrebno raditi još neku analizu i šta može biti uzrok ovako istrajne temperature?

    Hvala puno unapred i veliki pozdrav

    Odgovoreno: 06. 12. 2020.
    • IgG antitela na EBV i adenovirus su znak ranije stečenih infekcia, nisu povezani s vaom sadašnjom bolešću, a vi imate, najverovartnije, neku blagu virusnu infekciju,koja će spontano proći i nije potrebno dalje se ispitivati