Poštovani, Pre situacije sa koronom lečila sam se na infektivnoj klinici odeljenje hepatitisa. Imam/la sam hepatitis c, od rodjenja. Prosla terapiju nekada pegazisom, pa pre 2god harvonijem, posle terapije negativan pcr. Medjutim zbog kasne terapije doslo je vec do znacajnih ostecenja jetre, na poslednjoj biopsiji teske fibroze. Nedugo potom radjen uz, pokazao cudne fokalne promene, radjen magnet, nalaz - ciroticno tkivo bez maligniteta, iregularna steatoza. Nalazi alt, ast iznad proseka nista alarmantno, ali ggt poslednjih nekoliko godina drasticno uvecana - od 500-1000. Poslednjih mesec dana imam jake bolove ispod desnog rebra i u predelu slezine. Ali ne znam kome da se obratim zbog kovid situacije. Bolujem od dijabetesa 2 takodje i visokog pritiska. Na terapiji za to, za jetru pijem liv 52 i silimarin. Da li negde radi infektologija ili hepatologija da nije kovid? S poštovanjem, Jelena M

    Odgovoreno: 16. 11. 2020.
    • MIslim da na Infektivnoj klinici u manjem obimu radi hepatološka ambulanta, Najveroavatnije imate jedan oblik ciroze jetre sa foklnm promenama, Ipak postoji rizik i za pojavu hepatocelularnog karcinoma, čak i kod ocoba koje su "izlečene" od HCV-neophodne su kontrole kod hepatologa, najbolje kod doktora koji vas je lečio na infektivnoj klinici,