Dobar dan, potrebno mi je Vase misljenje. Naime, pre par meseci imala sam oralni seks sa partnerom. Nije bilo penetracije niti bilo kakvog drugog seksualnog odnosa. Nakon toga sam bila kod ginekologa na pregled, ali samo ultrazvuk (nevina sam) radi neke neregularnosti u ciklusu. Moje pitanje je da li sam bila i da li sam sad u obavezi da se testiram na neke polno prenosive bolesti? Jer sam svjesna da postoji rizik prenosenja i na nacin koji sam navela. Nemam nikakve simptome, tegobe, iritacije ili bilo sta slicno. Niti sumnjam u partnera, da bi mogao biti potencijalno zarazen. Ali znam da vecina ljudi nije svjesna da mozda ima neku polno prenosivu bolest. Molim Vas da mi odgovorite da li imam razloga za brigu. Hvala Vam unaprijed!

    Odgovoreno: 12. 11. 2020.
    • iako se oralnim seksom mogu prenete gonoreja, sifilis, humani papiloma virusi(HPV), a vi nemate simptome, nemojte da brinte; a posle nekog vremena, više meseci, ako se pjave promene u ustima i ždrelu, može se ponovo sve razmotriti

Komentari na pitanje: #174599