Postovani doktore, u 6 mesecu sam trudnoce zbog povecane plodove vode dobila sam da uradim razne analize, izmedju ostalog i WDRL test i TPHA. Citala sam da u trudnoci ali i ako je latentni stadijum bolesti rezultati mogu biti lazno pozitvni ili lazno negativni. Molila bih Vas da me posavetujete i pomognete, da li mogu da budem sigurna u tacnost rezultata ovih testova ili treba da uradim neki drugi test. Hvala!

    Odgovoreno: 13. 10. 2020.
    • Lažna pozitivnost i lažna negativnost uvek dolaze u obzir, ali ipak uradite testove. U trudnoći postoje imunološka zbivanja s mogućom poliklonskom stimulacijom limfocita, pa otuda i razlišitih antitela. No, ipak vi testove urdite, a lekarima ostavite da ih interpretiraju