Poštovanje, molio bih Vas da pročitate moje pitanje i unapred Vam zahvaljujem.

    Pre 2 god.i 8 meseci imao sam nezaštićen oralni odnos koji je trajao vrlo kratko, par sekundi, nakon 2-3 dana nastaje peckanje farinksa uz vidjive promjene crvenila na zadnjem delu zida u ustima. Od tad pa do pre nekih godinu dana imao sam konstantno peckanje pogotovo u hladnim, kišnim danima ili kada prehladim. Sada, nakon 2 god. i 8 meseci, pojavio mi se otok na kažiprstu, na srednjem zglobu, koji je lečen amoksicilinom, međutim otok nije skroz iščeznuo, štaviše u mnogo manjem je obliku nego prvi put. Prilikom čitanja naišao sam na diseminovanu gonokok infekciju, ono što mene interesuje je, u slučaju da sam dobio gonokok infekciju prilikom oralnog odnosa pre 2 god. i 8 meseci, da li bi baš sada progresovala u diseminovanu g.infekciju? Da li je to moguće da se dogodi nakon toliko dugog vremena? Želio sam se testirati još u samom startu, ali oralni bris grla na gonokok ne postoji u CG.