Pozdrav, posto imam stalno problem sa hsv-om na usnama, razmisljam da uzmem aciklovir tablete profilakticki. Zanima me koliko dugo da ih uzimam i da li kad prestanem treba opet da ocekujem izbijanje herpesa kao pre terapije? Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 02. 2020.
    • Hemoprofilaksa aciklovirom, kod osoba sa više od 6 epizoda herpesa godišnje, redukuje pojavu herpesa za oko 80%, ali s mora uzimati tokom više mesdeci, 400mg na 12h. PO prestanku može, ali i ne mora ponovo da se javi